Перевірка знань 

Підкинутий м'яч у певний момент рухається вертикально вгору зі швидкістю 5 м/с. Визначте, як зміниться модуль його швидкості через 1 с. Уважайте, що g = 10 м/с2; опір повітря не враховуйте.


Світлофільтр пропускає світло з довжиною хвилі від 500 до 550 нм. Це світло падає нормально на дифракційну ґратку, яка має 100 штрихів на міліметр. Визначте ширину спектра першого порядку на екрані, розташованому на відстані 2 м від дифракційної ґратки.


Температура певної маси ідеального газу збільшилася від 250 до 450 К, а об'єм цього газу збільшився в 1,2 разу. Визначте, на скільки відсотків збільшився тиск газу.

Відповідь:
"25" %
Правильна відповідь:
"50" %

На фотографії показано вимірювання сили струму та напруги в електричному колі. Усі три резистори однакові. Визначте потужність струму в резисторі 2.  

 

Електрон рухається в однорідному магнітному полі по колу радіусом 9,1 мкм. Модуль магнітної індукції поля дорівнює 3 Тл. Визначте швидкість електрона. Елементарний електричний заряд дорівнює 1,6·10-19 Кл, маса спокою електрона становить 9,1·10-31 кг.


Визначте процес, під час якого середня квадратична швидкість молекул газу не змінюється.


Мембрана гучномовця під час коливань утворює в повітрі звукову хвилю. Визначте, як зміниться довжина цієї звукової хвилі, якщо частота коливань мембрани збільшиться у 2 рази.


Санки масою 20 кг тягнуть по озеру, що замерзло, прикладаючи силу 8 Н під кутом 60° до горизонту. Визначте прискорення санок. Тертя не враховуйте.

А 0,2 м/с2

Б 0,35 м/с2

В 0,4 м/с2

Г 0,8 м/с2


Кулька, що падала з висоти 4,5 м, після зіткнення з горизонтальною нерухомою плитою підскочила на висоту 2 м. Визначте, у скільки разів зменшився модуль швидкості кульки внаслідок зіткнення. Опір повітря не враховуйте.

(відповідь введіть в вигляді          цифра,цифра)

Відповідь:
"2,5"
Правильна відповідь:
"1,5"

Частинка масою 10 мкг має електричний заряд 5 нКл. Визначте, яку прискорюючу різницю потенціалів має пройти ця частинка, щоб її швидкість збільшилася від 0 до 1 км/с.


Визначте, яка з показаних на рисунку точок є зображенням точки А у дзеркалі ВС.  

 

Визначте співвідношення E1 і E2 — енергій квантів електромагнітного проміння з довжинами хвилі λ1=300 нм і λ2=900 нм відповідно.

А E1=9E2

Б E1=3E2

В

Г


Із радіоактивного ядра, яке рухається зі швидкістю 200 000 км/с відносно Землі, вилітає в напрямі його руху електрон. Визначте, яким може бути модуль швидкості електрона відносно Землі. Уважайте, що швидкість світла у вакуумі дорівнює 300 000 км/с.


Космічний корабель опинився посередині між Землею та Сонцем. Визначте, яке прискорення надає кораблю тяжіння Сонця. Уважайте, що Земля рухається навколо Сонця по коловій орбіті радіусом 150 млн км зі швидкістю 30 км/с. Відповідь наведіть у мм/с2.

Відповідь:
"10"
Правильна відповідь:
"24"

Кілька мідних провідників мають однакову масу. Визначте, як за цієї умови залежить електричний опір провідника від його довжини l.

А Опір не залежить від l

Б Опір є пропорційним l

В Опір є пропорційним І2

Г Опір є пропорційним І3


У провідному кільці з електричним опором 0,15 Ом, яке перебуває в рівномірно зростаючому магнітному полі, існує індукційний струм. Сила струму становить 9 А. Визначте, на скільки змінюється щосекунди магнітний потік через кільце.


У кабіні літака, що пролітає над екватором, у пляшці з водою плаває кулька. Вона занурена у воду рівно наполовину. Визначте, яка частина кульки буде занурена у воду, якщо літак пролітатиме над Північним полюсом, де прискорення вільного падіння на 0,5 % більше, ніж біля екватора.


Конденсатори ємністю C1=1 мкФ і  C2=3 мкФ з'єднано послідовно та підключено до акумулятора. Визначте співвідношення енергій  W1 і  W2 електричних полів конденсаторів.  

А

Б W1=W2

В W1=3W2

Г W1=9W2


На фотографії показано систему з двох нерухомих блоків і трьох вантажів на легких нитках. Кожний вантаж складено із циліндричних тягарців однакової маси (темних і світлих). Тертя в блоках відсутнє, система перебуває в рівновазі. Визначте, скільки тягарців «ховається» за знаком питання.

 

Тягарець коливається на нитці завдовжки 2,5 м. Амплітуда коливань становить 10 см. Визначте максимальну швидкість тягарця. Уважайте, що g=10 м/с2.


Установіть відповідність «тепловий двигун - галузь сучасного використання теплового двигуна».

Варіант Ваша відповідь Правильна відповідь
Парова турбіна
Авіація
Теплові електростанції
Дизельний двигун
Автобуси, вантажні автомобілі
Автобуси, вантажні автомобілі
Парова машина
Теплові електростанції
Не використовується
Реактивний двигун
Не використовується
Авіація
Метрополітен
Метрополітен

Збиральна лінза дає дійсне, збільшене в 4 рази зображення предмета, який розташований перед нею на відстані 20 см. Визначте оптичну силу лінзи.


До пружини по черзі підвішують два тягарці та спостерігають вертикальні коливання. Перший тягарець коливається з періодом 1 с, а другий - з періодом 2,4 с. Визначте, яким буде період коливань, якщо підвісити до тієї самої пружини обидва тягарці разом. Відповідь наведіть у секундах.

(відповідь введіть в вигляді          цифра,цифра)

Відповідь:
"1,7" с
Правильна відповідь:
"2,6" с

Тонкостінний високий вертикальний капіляр радіусом 0,2 мм занурили нижнім кінцем у рідину. Визначте масу рідини, що піднялася по капіляру. Вважайте, що змочування є повним, g=10 м/с2, а поверхневий натяг рідини дорівнює 50 мН/м. Відповідь наведіть у міліграмах.

(відповідь введіть в вигляді          цифра цифра,цифра без пропусків)

Відповідь:
"2,5" мг
Правильна відповідь:
"6,28" мг

Визначте, у скільки разів відрізняються модулі доцентрових прискорень кінців годинникової та хвилинної стрілок годинника. Довжини стрілок уважайте однаковими.


Один електричний нагрівник розраховано на напругу 120 В і потужність 600 Вт, другий - на таку саму напругу та потужність 300 Вт. Обидва нагрівники з'єднали послідовно та підключили до джерела струму з напругою 120 В. Визначте потужність струму в такому колі. Залежність опору від температури не враховуйте. Відповідь наведіть у ватах.

Відповідь:
"125" Вт
Правильна відповідь:
"200" Вт

Протон перебуває в однорідному магнітному полі. Установіть відповідність «початкова швидкість протона - траєкторія його подальшого руху». Дію сили тяжіння не враховуйте.

Варіант Ваша відповідь Правильна відповідь
Початкова швидкість протона дорівнює нулю
Траєкторія руху зводиться до точки
Траєкторія руху зводиться до точки
Початкова швидкість протона перпендикулярна до ліній магнітної індукції
Траєкторія руху — коло
Траєкторія руху — коло
Початкова швидкість протона паралельна лініям магнітної індукції
Траєкторія руху — парабола
Траєкторія руху — пряма лінія
Початкова швидкість протона утворює кут 45° з лініями магнітної індукції
Траєкторія руху — пряма лінія
Траєкторія руху — гвинтова лінія
Траєкторія руху — гвинтова лінія
Траєкторія руху — парабола

Визначте енергію, яка виділяється внаслідок поділу  масою 0,47 мг. Уважайте, що при кожному поділі ядра Урану виділяється енергія 200 МеВ; стала Авогадро дорівнює 6·1023 моль-1; елементарний електричний заряд становить 1,6·10-19 Кл. Відповідь наведіть у мегаджоулях.

(відповідь введіть в вигляді          цифра цифра,цифра без пропусків)

Відповідь:
"25,5" МДж
Правильна відповідь:
"38,4" МДж

Визначте, в якому з наведених випадків водяна пара в повітрі є насиченою.


Визначте, в якій із наведених ситуацій відбувається пластична деформація твердого тіла.


Установіть відповідність «фізична величина - явище, яке можна застосувати для вимірювання фізичної величини».

Варіант Ваша відповідь Правильна відповідь
Енергія зв'язку атомного ядра
Ядерна реакція
Ядерна реакція
Імпульс фотона
Послаблення з часом активності радіоактивного тіла
Тиск світла на поверхню твердого тіла
Робота виходу електронів із металу
Фотоелектричний ефект
Фотоелектричний ефект
Період піврозпаду радіоактивного ізотопу
Прискорення електричним полем електронів у вакуумі
Послаблення з часом активності радіоактивного тіла
Тиск світла на поверхню твердого тіла
Прискорення електричним полем електронів у вакуумі

Кулька після зіткнення з такою самою кулькою (тільки нерухомою) продовжує рух у початковому напрямі. Швидкість кульки після зіткнення зменшилася в 4 рази. Визначте, яка частина початкової кінетичної енергії кульки перетворилася внаслідок зіткнення у внутрішню енергію.


За допомогою електричного нагрівника температуру води в калориметрі протягом 210 с збільшили від 50 до 100 °С . Визначте час, за який після цього 10 % води перетвориться на пару. Питома теплоємність води дорівнює 4,2 кДж/(кг · К), питома теплота пароутворення становить 2,3 МДж/кг. Теплообмін із навколишнім середовищем не враховуйте.


У контейнері міститься однакова кількість атомів двох радіоактивних ізотопів з періодами пів-розпаду 1 і 6 год. Визначте, у скільки разів відрізнятимуться кількості атомів цих ізотопів через 6 год.

А У  разу

Б У 6 разів

В У 32 рази

Г У 64 рази


Визначте, у скільки разів зміниться модуль сили взаємодії двох показаних на рисунку точкових зарядів, якщо заряд q2 перемістити в точку А.

В системі: гості (0), користувачі